Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Miasto… Ale co to właściwie jest miasto?” – wykład Jacka Dominiczaka w IKM


NAwigacja Wydarzeń

Drugie spotkanie z cyklu wykładów „Przemyśleć miasto”, których kuratorem jest Jacek Dominiczak – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, odbędzie się 3 grudnia o godz. 19.00 w sieni IKM.

– Współczesna urbanistyka utraciła swój wzorzec jakości. Powstałą po nim pustkę wypełnia zdezorientowana witalność architektury kolejnych nowych budynków. Czy idea miasta może raz jeszcze stać się inspiracją architektury? Czy architektura potrafi podporządkować się tej idei? – zapowiada drugi wykład Jacek Dominiczak.

Opisując cykl dwunastu spotkań poświęconym miastu i miejskości Jacek Dominiczak mówi:

– Nasze życia i przeżycia dzieją się w miastach formowanych przez planistów, urbanistów, architektów i budowniczych. Ich poglądy nie przychodzą znikąd — za codziennymi praktykami budowania stoją wpływowe poglądy i teoretyczne idee. Dzisiaj przyzwyczailiśmy się do budynków, których forma podąża za spełnianą przez nie funkcją; przyzwyczailiśmy się do budowli funkcjonalnych tak, jak funkcjonalne są maszyny. Przyzwyczailiśmy się też, by traktować miasto za narzędzie niezbędne dla naszego sukcesu i codziennie oczekujemy, że pomoże nam szybko załatwiać sprawy i sprawnie odbywać spotkania.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
03/12/2015
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl