Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień otwarty na budowie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum II Wojny Światowej organizuje dzień otwarty na terenie budowy swojej siedziby przy ul. Wałowej. 1 września w godz. 13.00 – 19.00 odwiedzający będą mogli zobaczyć stan zaawansowania prac, obejrzeć najciekawsze eksponaty z Muzeum oraz film o wystawie stałej z udziałem Mai Ostaszewskiej.

Zwiedzanie odbędzie się z przewodnikiem, który opowie o inwestycji i zastosowanych technologiach na poszczególnych etapach budowy. Uczestnicy będą mieli możliwość zejścia do sal przyszłej wystawy stałej, obejrzenia filmu opowiadającego o misji instytucji oraz o tym, co będzie można zobaczyć na przyszłej ekspozycji. Zaprezentowane zostaną wybrane eksponaty z kolekcji Muzeum, w tym zamontowane już w przestrzeni wystawienniczej obiekty „wielkogabarytowe”: czołg Sherman Firefly oraz niemiecki wagon kolejowy wykorzystywany do przewozu deportowanych, więźniów, robotników przymusowych i ofiar Holokaustu.

Uczestnictwo będzie możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji na wybraną godzinę w systemie internetowym na stronie Muzeum.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
01/09/2015
Godzina:
11:00 - 17:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum II Wojny Światowej
ul. Wałowa 19
Gdańsk, 80-858 Polska
+ Google Map