Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zabawa w stylu retro na Dolnym Mieście


NAwigacja Wydarzeń

W sobotę 5 września rejon ulic Łąkowej, Wróbla i Kurzej na Dolnym Mieście zamieni się w centrum rozrywkowe i kulturalne miasta, a wszystko w stylu retro. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy się o godz. 20.30 pokazem sztucznych ogni.

Wydarzenie jest podsumowaniem pierwszego etapu rewitalizacji dzielnicy, a jego organizatorami jest Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańska. W programie imprezy wiele koncertów (m.in. z muzyką Marka Grechuty i Wojciecha Młynarskiego), nauka tańca pod okiem instruktorów, Strefa Kreatywna dla małych i dużych, wystawa old mobili i wiele innych. Wszystko w rejonie dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Łąkowej. Fundacja Gdańska przygotowała także aż 500 specjalnych toreb z zestawami piknikowymi, które nieodpłatnie otrzymają uczestnicy imprezy.

Koncerty na dużej scenie:
Od godziny 15: 00 na głównej scenie pojawią się: Blues Brothers Band, Orkiestra z Chmielnej, kapele uczestniczące w konkursie (z)Dolne Miasto oraz chór Sound’n’Grace nominowany w 3 kategoriach do Eska Music Awards 2015. Koncert finałowy w wykonaniu Zespołu Plateau z autorskim projektem muzycznym – Projekt Grechuta (z gościnnym występem Soni Bohosiewicz i Ewy Błachnio z kabaretu Limo).
15:00 – Blues Brothers Band – Set I,
15:30 – Sound’n’Grace,
16:45 – Orkiestra z Ulicy Chmielnej – prolog Retro Fajf,
17:00 – Blues Brothers Band – Set II,
17:45 – lokalne kapele,
18:30 – Blues Brothers Band – Set III,
19:00 – Plateau – Projekt Grechuta,
20:30 – zakończenie imprezy – sztuczne ognie.
Pełen program imprezy.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
05/09/2015
Godzina:
13:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Dawna zajezdnia tramwajowa
ul. Radna 12
Gdańsk, 80-768 Polska
+ Google Map