Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dagerotypy, czyli o początkach sztuki fotografii| Muzeum Miasta Gdyni


NAwigacja Wydarzeń

Pierwsi odbiorcy fotografii z lękiem odrzucali dagerotypię jako coś przerażającego w swojej realności i dosłowności. Był to bowiem typ obrazu, z jakim człowiek do tej pory nie miał do czynienia – twierdzi historyk fotografii Lech Lechowicz.

Czym jest dagerotypia? Jaki miała wpływ na fotografię? Co przerażało w tej technice? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie wykładu, który towarzyszy wystawie fotografii Romana Morawskiego.

Wykład poprowadzi:
Agnieszka Piasecka – urodzona 26.02.1989 w Gdyni, absolwentka fotografii na Roehampton University w Londynie (2012), absolwentka studiów magisterskich na kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2016) w pracowni prof. Grzegorza Klamana. Absolwentka programu mentorskiego Sputnik Photos (2018). Zajmuje się alternatywnymi i historycznymi metodami fotograficznymi oraz video.
Uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in. w Photofusion Gallery w Londynie (2013), Tallin Light Festival (2015), Galerii Promocyjnej w Krakowie (2016), Laureatka nagrody głównej V Gdańskiego Biennale Sztuki w Gdańskiej Galerii Miejskiej (2019). W 2019 nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Na codzień prowadzi także fotograficzne Studio 57 w Gdańsku.

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
Bilety: wstęp bezpłatny

Szczegóły

Data:
09/01/2020
Godzina:
15:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1