Caffe Anioł zaprasza na wernisaż malarstwa „Wielki przypływ” oraz promocję tomiku poezji „Duszy śpiewanie” Bogumiły Gussmann.

Komunikat prasowy:

Życiorys artystyczny Bogumiły Gussmann:

Pomimo zamiłowania do nauk przyrodniczych, swój rozwój duchowy realizowała w poezji, promując w 2007 r. pierwszy tomik wierszy „Miłość…to chabrów zrywanie”, wydany własnym sumptem. Za wiersze „Byli tu” i  „Noc była gwiaździsta” uzyskała wyróżnienie (maj 2007) w Pierwszym Konkursie Poetyckim pt. „Życie”. W przygotowaniu do wydania jest drugi tomik. Wiersz z tego zbiorku zatytułowany „Na krawędzi” zdobył pierwszą nagrodę w turnieju poetyckim o „Gdyńską Rybkę” w 2011 r.

Nastrojowość duszy dała też o sobie znać w formach plastycznych. Wiedziona intuicją i ciekawością poznania sztuki malowania „zakotwiczyła” na warsztatach pod nazwą „Artystyczna Jesień” na przełomie 2005/2006 r. Spotkanie z malarstwem eksplodowało bardzo szybko. Już w czerwcu 2007r. autorka zorganizowała pierwszą wystawę swoich prac w MDK w Rumi pod nazwą „Uśmiech Losu”, gdzie pokazała ponad 70 prac w różnych technikach (ołówek, pastel, tempera, olej). W czerwcu 2009 w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni przedstawia swoje kolejne prace na wystawie pt. „Na złotej fali”, a w październiku tego samego roku na wystawie „Duszy cień” w Centrum Organizacji Pozarządowych również w Gdyni. Kolejne wystawy mały miejsce w Bibliotece Miejskiej w Gdyni oraz w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie. Wysiłek twórczy autorki został doceniony w konkursie „Chromy i achromy”.  Za obraz  „Sea Towers-Gdyńskie Sny o Potędze” zdobyła w tym konkursie w 2010 roku drugą nagrodę.

Swoje umiejętności kształci na plenerach malarskich i warsztatach m.in. na kursie pisania ikon w Wadowicach. W swojej twórczości poetycko-malarskiej kieruje się refleksyjnością i nastrojowością. Prace autorka wystawia w różnych galeriach Trójmiasta, w Pierwoszynie, w Rumi, w Pucku.

Wydanie tomiku przez stowarzyszenie In gremio było możliwe dzięki wsparciu finansowemu: Prezydenta Miasta Gdyni, Spółce „Kruszywa Polskie”, Marii Grodzickiej, Zofii Wilbik i Pawła Sadowskiego.

Wstęp wolny i na zaproszenia

Tytuł: Wernisaż malarstwa oraz promocja tomiku poezji Bogumiły Gussmann
Lokalizacja: Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Data: 2012-11-09