W dniach 2 i 3 czerwca, odbędzie się weekendowa akcja miejska Streetwaves. Tym razem zagości na Oruni, Zaroślaku, Biskupiej Górce, Żabiance i Jelitkowie. W programie ponad osiemdziesiąt wydarzeń, między innymi koncerty, warsztaty, pikniki oraz wystawy. Streetwaves wyprowadza działania artystyczne z klubów i galerii w przestrzeń gdańskich dzielnic.

Komunikat Instytutu Kultury Miejskiej:

W tym roku Streetwaves będzie gościem mieszkańców Oruni, Zaroślaka, Biskupiej Górki (2 czerwca) oraz Żabianki i Jelitkowa (3 czerwca). W nietypowych okolicznościach wystąpiąm.in. zespoły Baaba, Hatifnats, UL/KR, D4D, Asia i Koty, Paula i Karol, The Shipyard. W ramach warsztatów będziemy m.in. dziergać i opakowywać elementy krajobrazu miejskiego, uprawiać małe ogrodnictwo i uczyć jak naprawiać rowery; podczas pikników będzie można coś przekąsić, wziąć udział w targach i wymienialniach przedmiotów, ubrań czy zabawek. W programie jak zwykle nie zabraknie też wystaw, instalacji, akcji artystycznych i szeregu innych nietypowych ingerencji w przestrzeń miejską.

Warto przypomnieć, że Streetwaves to impreza przyjazna rowerzystom. A wszystkich, którzy nie korzystają z dwuśladów zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Streetwaves to weekendowa akcja miejska, która wyprowadza działania artystyczne z klubów i galerii w przestrzeń gdańskich dzielnic. Porzucamy centrum i z mapami po brzegi wypełnionymi listą wydarzeń wartych zobaczenia prowadzimy zarówno lepiej znanymi dzielnicami, jak i tymi, na które być może uczestnicy akcji jeszcze nigdy nie dotarli.

Jak mówią organizatorzy: „Porzucamy centrum w poszukiwaniu miejsc do tej pory nieodkrytych dla sztuki i działań kulturalnych. Chcemy Wam pokazać potencjał Gdańska, który znajdując się na marginesie turystycznych wycieczek stanowi jednocześnie najbliższe otoczenie większości z nas. Szukamy miejsc niezwykłych w dzielnicach-sypialniach, w zaniedbanych częściach miasta i osiedlach, o których wspomina się wyłącznie w kontekście planów rewitalizacji. Streetwaves daje wspaniały pretekst do odwiedzenia tych miejsc i poznania ich mieszkańców, dowodząc jednocześnie, że sztuka świetnie się czuje w nietypowym otoczeniu.”

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kultury Miejskiej.