"Ogrzejmy Gdynię" startuje Fot. Anna Róg

Fundacja „Strefa Tanga” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w magicznym projekcie „Ogrzejmy Gdynię”; wszak zamiana metrów bieżących na kwadratowe to czysta magia 🙂

OGRZEJMY GDYNIĘ

Projekt „Ogrzejmy Gdynię” jest skierowany do osób, które chciałyby coś zmienić w życiu swoim i innych, a nie znalazły na to sposobu. Ma on na celu zmianę postrzegania siebie z postawy biernej („nic nie mogę zmienić”) na czynną – „są ludzie, którym mogę pomóc”. Osoby robiące na drutach w naturalny sposób nawiązują nici przyjaźni. To pożyteczne i wdzięczne hobby, które wyplata poczucie radości i daje siłę w walce z supłami dnia codziennego. Stanowi swoistą terapię; uspokaja nerwy, uczy cierpliwości i odporności na stresy. Daje satysfakcję, rozwija i zaspokaja twórcze aspiracje z każdym rosnącym rządkiem.

Przerabianiu oczek towarzyszą ciepłe myśli o drugim człowieku. Tym sposobem pielęgnowane są i umacniane więzi międzyludzkie. Społeczność „dziergająca” jest dumna ze swojej pracy, ale i skora do pochwały prac innych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, ale czasem nie wie, co począć z gotowym produktem, bo to sama robota jest celem. Natomiast w „Ogrzejmy Gdynię” będzie inaczej, bo konkretne wyniki dziergania w postaci: pledów, koców, skarpet, stosownych czapeczek dla osób po chemioterapii itp; będą przekazywane czy to hospicjom czy schroniskom dla osób bezdomnych czy zwierząt.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności bez względu na wiek, płeć czy umiejętność – lub jej brak – ręcznego dziergania. Wolontariusze z Fundacji „Strefa Tanga”- osoby biegłe w materii ręcznych robótek – na zajęciach będą uczyć chętnych i pomagać umiejącym już dziergać.

Spotykamy się w każdy poniedziałek tygodnia w godzinach 18:00-20:00 w kawiarence Caffe „Anioł” w Gdyni przy ul. Kilińskiego Nr 6, której serdecznie dziękujemy za tę możliwość. Caffe „Anioł” to miła i przytulna kawiarnia. Troszkę schowana, ale warto tu zajrzeć odbijając od ulicy Świętojańskiej. Poleca anielskie kawy, herbaty z duchem oraz ciekawe desery.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2010 roku o godzinie 18:00 w Caffe „Anioł” w Gdyni przy ul. Kilińskiego Nr 6.

Prosimy o zabranie ze sobą drutów lub / i szydełek oraz dowolnej ilości włóczki. Osoby nie dziergające, ale mające na zbyciu zapasy niepotrzebnej włóczki proszone są o przekazanie jej na potrzeby projektu.

Wszelkich informacji udziela:

Urszula Zalewska 693 780 510 [email protected]