Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie oraz Portal Kawerna zapraszają, w ramach cyklu „Fantastyka w Sopockiej Bibliotece”,  18 sierpnia o godz. 18, na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem.

Jakub Ćwiek – rocznik 82, student kulturoznawstwa i scenariopisarstwa, z zawodu konferansjer, animator kultury, dziennikarz.
Urodzony w Opolu, zakorzeniony w Głuchołazach, gdzie spędził dzieciństwo. Od ośmiu lat jest silnie związany ze Śląskim Klubem Fantastyki, w którym pełni obecnie funkcję wiceprezesa oraz udziela się jako aktor i reżyser sekcji teatralnej Słudzy Metatrona, propagującej fantastykę na deskach scenicznych.

Jest autorem trzech tomów opowieści o Kłamcy — nordyckim bogu kłamstwa na usługach aniołów, powieści z pogranicza horroru: „Liżąc ostrze” i „Ciemność płonie”, opowiadań zebranych w zbiorze „Gotuj z papieżem” oraz pierwszego tomu zapowiadanej jako cykl „Ofensywy szulerów”. Swoje opowiadania publikował także na portalu Esensja, w „Nowej Fantastyce” oraz w antologiach (między innymi w „Księdze strachu”). Ostatnimi czasy zaangażowany w tworzenie scenariuszy komiksowych — trzy gotowe albumy czekają właśnie na druk.