Jarosław Kubicki – artysta, gdańszczanin, wychowanek gdyńskiego liceum plastycznego i gdańskiej ASP – znany jest niektórym mieszkańcom Trójmiasta m.in. za sprawą wystawy w klubogalerii Bunkier w 2013 r.

Jarek Kubicki

Jarek Kubicki

Za sprawą swoich fantastycznych i niepokojących obrazów określany bywa duchowym spadkobiercą Zdzisława Beksińskiego. Przy czym, Kubicki pozostaje artystą oryginalnym, mającym własny wypracowany styl charakteryzujący się czasem wręcz pedantycznym dążeniem do perfekcyjnego wykończenia dzieła. Umiejętne łączenie wielu technik malarskich, fotografii i komputerowej obróbki nadaje jednak jego obrazom charakter nierzemieślniczy i głęboko emocjonalny. To ostatnie powoduje, że dla niektórych Kubicki jest artystą co najmniej kontrowersyjnym i zbyt lekko przekraczającym granice tabu w sztuce. Mimo to, nie jest typowym zakochanym w sobie artystycznym lekkoduchem. Ciężko pracując zawodowo znajduje czas nie tylko na swoje dzieła, ale także na wspieranie ciekawych projektów muzycznych, czy inicjatyw niezwiązanych ze sztuką. Kubicki pozostaje stale głęboko zainteresowany lokalną, trójmiejską historią ze szczególnym uwzględnieniem dziejów lotnictwa, kolei i urbanistycznych wizji rozwoju Gdyni i Gdańska.


Numerowane fotomanipulacje Kubickiego dotąd można było oglądać głównie w Internecie, przede wszystkim na autorskiej stronie www.kubicki.info czy facebookowym fanpage’u. Twórca zdecydował się jednak w końcu wydać album ze swoimi pracami. Przy czym, wybrał formę nawiązującą do unikalnego charakteru jego obrazów tworząc wydawnictwo dostępne w kilku wariantach, tylko w przedsprzedaży, do zamówienia w serwisie crowdfundingowym www.indiegogo.com. Album stanowi zamknięcie w ramach książki ostatnich dziesięciu lat twórczej pracy Kubickiego. Rozsyłany do odbiorców będzie na początku 2015 r.