Stadion PGE Arena Gdańsk jest wciąż w budowie, ale do Euro 2012 pozostały jeszcze 382 dni, czyli ponad rok. Mecz Polska – Francja został jednak przeniesiony do Warszawy.

Stadion PGE Arena Gdańsk

Zazwyczaj na stadionie melduję się we środy, czym jednak bliżej zakończenia budowy, tym prace postępują w szybszym tempie, toteż postanowiłam skorzystać z uprzejmości asystentki zarządu Agnieszki Weissgerber oraz inżyniera Pawła Nowaka i zajrzałam na budowę również dzisiaj.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xQT0QbWHbWY[/youtube]

Stadion PGE Arena Gdańsk stoi i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Stoi jakby na przekór wszystkim głosom sprzed trzech lat, które przepowiadały całkowitą klęskę projektu i… utopienie się  ewentualnej budowy w wodach gruntowych. Dzisiaj, miejsce radości z powodu wybudowania stadionu, zajmuje nieustanne pytanie o to, czy budowlańcy zdążą zakończyć budowę do 9 czerwca, do meczu Polska- Francja.

Pamiętnik Budowy Stadionu – budowa tydzień po tygodniu

Tymczasem na trybunach trwa intensywny montaż krzesełek, na płycie boiska kończone jest układanie instalacji grzewczej pod murawę, która ma się pojawić na budowie w tym tygodniu, a cieki podziemne w żaden sposób nie zagrażają stabilności obiektu.

Długo zapowiadany mecz Polska – Francja odbędzie się w Warszawie.