W Warszawie trwa „Konferencja dla nauczycieli, animatorów i edukatorów”. W ramach wydarzenia prezentowane są Gdańskie Miniatury organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej we współpracy z iBedekerem.

Gdańskie MiniaturyGdańskie Miniatury to trwający od 2009 roku projekt edukacyjny, konkurs i zabawa dla uczniów i uczennic, którzy odkrywają niezwykłe miejsca w Gdańsku. Pomysł opiera się na realizacji tematycznych spacerów po mieście i wspólnym rozwiązywaniu zagadek. Uczestnicy i uczestniczki zabawy szukają charakterystycznych obiektów i detali architektonicznych, które znajdują się na wcześniej ustalonej trasie.  Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół, ale mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani poznawaniem historii Gdańska. Gdańskie Miniatury, korzystając z formy gry terenowej, umożliwiają poznanie dziedzictwa kulturowego miasta.

Przez cztery lata zabawa miała różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Od ponad dwóch lat projekt współorganizuje blog iBedeker, który zaprosił do współpracy licencjonowaną przewodniczkę Ewę Czerwińską.

Po zakończeniu każdego cyklu spacerów odbywa się finał, podczas którego uczestnikom zabawy wręczane są nagrody ufundowane przez gdańskie instytucje kultury.

Lektura uzupełniająca:
Gdańskie Miniatury i inna działalność IKM

Podczas konferencji projekt Gdańskie Miniatury prezentowały: Anna Urbańczyk i Larysa Sałamacha. Zapraszam do wysłuchania prezentacji:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gSzDIXyvo8g[/youtube]