Obsługa klienta w Terminalu Miasto

Obsługa klienta w Terminalu Miasto

Droga przez mękę, czyli podróż z bagażem z centrum miasta na lotnisko w Rębiechowie, powoli przechodzi do historii.

Zaledwie w sierpniu 2008 r. Port Lotniczy Gdańsk uruchomił pierwszy w Polsce Terminal Miasto, a dzisiaj pojawia się kolejna usługa dedykowana turystom.

Terminal Miasto, położony w centrum Starego Miasta, w pobliżu Hotelu Mercure Hevelius, oferuje podróżnym możliwość dokonania odprawy już 24 godziny przed planowanym odlotem. W znakomity sposób skraca to czas oczekiwania pasażerów na lotnisku, dając tym samym możliwość późniejszego opuszczenia centrum Gdańska, co jest ważne zarówno z punktu widzenia turystów jak i podróżujących mieszkańców Gdańska. W placówce można też kupić bilety lotnicze na dowolną linię lotniczą oraz otrzymać kompleksową informację turystyczną. Bolączką podróżnych nadal pozostawał jednak transport na lotnisko…

W przeddzień świątecznego ruchu

W przeddzień wzmożonego, świątecznego ruchu, w siedzibie Terminalu Miasto odbyła się prezentacja projektu, stanowiącego uzupełnienie brakującego ogniwa – Airportbusu, czyli szybkiego transportu łączącego centrum z lotniskiem. Do dyspozycji podróżnych oddane zostały dwudziestoosobowe minibusy, kursujące spod Hotelu Mercure Hevelius na lotnisko i z powrotem. Firma MPA Poland, która odpowiedziała na zapotrzebowanie, posiada również flotę limuzyn i autokarów.

Spotkanie zorganizowała koordynatorka obu projektów, Eliza Wasiewicz, która z racji wykonywanego zawodu przewodnika turystycznego, doskonale zna potrzeby turystów. Na jej zaproszenie przyszło wielu przedstawicieli hoteli, głównie z Gdańska i Sopotu. Reprezentujący firmę przewozową – Kacper Szester liczy, że również Gdynia skorzysta z dobrodziejstwa ułatwionego transportu na lotnisko. MPA Poland jest otwarta na współpracę i na sugestie ze strony hotelarzy, a takie, już podczas spotkania zostały wysunięte.

Oba projekty – Terminal Miasto i Airportbus, mają do rozpoczęcia się sezonu turystycznego czas na wypracowanie najlepszej formy współpracy z hotelami i turystami, póki co jednak, czeka ich chrzest bojowy, z racji zwielokrotnionego ruchu przedświątecznego.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CM873dmlrLY[/youtube]