Dom Zarazy zaprasza na koncert duetu Acco-Flute.

Duet Acco-Flute tworzą instrumentalistki Dorota Puchnowska-Aftyka – flet i Elwira Śliwkiewicz-Cisak – akordeon. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno kompozycje napisane na ten niezwykle interesujący skład instrumentalny jak również transkrypcje utworów od okresu baroku po współczesność, między innymi J.S. Bacha, W.A. Mozarta, G. Faure, V. Montiego.

Dorota Puchnowska-Aftyka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Umiejętności doskonaliła na międzynarodowych kursach muzycznych pod okiem wirtuozów: m.in. Jean Pierre Rampala, Alian Marion, James Galwaya. Koncertuje w kraju i za granicą. Współpracowała z Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią, oraz licznymi zespołami kameralnymi. Dokonała wielu nagrań dla TVP i PR .Obecnie jest pierwszą flecistką Opery Narodowej.

Elwira Śliwkiewicz-Cisak – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. W. L. Puchnowskiego. Laureatka IV nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Białymstoku (1985). Adiunkt w Uniwersytecie Marii Curie‐Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym w Zakładzie Pedagogiki Instrumentalnej Instytutu Muzyki. Konsultant akordeonu Szkolnictwa Artystycznego przy Ministerstwie Kultury i Sztuki. Uczestniczy w pracach jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursów akordeonowych. Wykładowca na międzynarodowych i ogólnopolskich mistrzowskich kursach, warsztatach i seminariach dla akordeonistów. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solistka i kameralistka m.in. z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Współtworzy liczne zespoły. Dokonała wielu prawykonań utworów muzyki współczesnej. Nagrała pięć płyt.

Program koncertu:

Astor Piazolla  – Milonga sin Palabras
Jan Sebastian Bach – Siciliano (Flute Sonata nr 2 BWV 1031
L. Pihlajama – Czardasz
W. A. Mozart  – Sonatina B-dur nr 1: Allegro, Larghetto, Menuetto
Jean Pacalet – Hiszpański obrazek
Astor Piazolla – Tanti anni Prima / Ave Maria
F. Chopin / F. Liszt – Życzenie op. 74 nr 1 (w opr. W. L. Puchnowskiego na akordeon solo)
Gabriel Faure – Morceau de Concours
Bogdan Precz – Fusion in modo di jazz
Astor Piazolla – Oblivion
Astor Piazolla – Rio Sena (opr. W. L. Pruchnowski)
J. Noble – Koty