W ciągu ulicy (o wciąż roboczej nazwie?) Kartuska Północna, wybudowano niewielkie rondo, bardzo usprawniające ruch samochodowy. Niestety wiele do życzenia pozostawia jego oznakowanie.

Jak tu trafić z ronda u zbiegu ul. Kartuska Północna i Szczęśliwa?

Jak tu trafić z ronda u zbiegu ul. Kartuska Północna i Szczęśliwa?

Już ponad rok temu odebrałam sygnał od koleżanki, która miała poważne zastrzeżenia do oznakowania ronda u zbiegu ul. Kartuska Północna i Szczęśliwa. Ustawione drogowskazy są zapewne zrozumiałe dla okolicznych mieszkańców i stałych bywalców pobliskich centrów handlowych, a mało przydatne dla przyjezdnych. Z ronda łatwo dojechać do centrum Gdańska, do Kiełpinka, na Jasień i centrum handlowego, brak natomiast drogowskazów do Łodzi, Szczecina i Warszawy.

Cierpliwie czekałam na zmianę sytuacji, mając nadzieję, że ona nastąpi. Pomyliłam się. Powoli kończą się prace związane z wykonaniem dojazdu do węzła integracyjnego PKM, a drogowskazów umożliwiających turystom sprawne poruszanie nadal nie ma. Zadzwoniłam w tej sprawie do Inżyniera Miasta, który poinformował mnie, że wspomniany teren należy do centrum handlowego, i Miasto nie może ingerować w sposób oznakowania jezdni.

Wobec ogromnej liczby gości zza naszej wschodniej granicy, w centrum handlowym coraz częściej pojawiają się reklamy w języku rosyjskim. Wspaniale. Warto jednak również pomyśleć o tym, aby zadowoleni z zakupów klienci, mogli bez problemu odnaleźć drogę powrotną do domu.

W najbliższych dniach złożę w centrum handlowym pismo z sugestią uzupełnienia oznakowania, przedtem jednak pocztą elektroniczną wyślę link, może to wystarczy. Szkoda mojego czasu na błądzenie?:)