iBedekerowy konkurs fotograficzny, czyli po przerwie ponownie zapraszam Państwa do zabawy w odkrywanie Gdańska, Sopotu i Gdynia.

Ostatnio jeszcze więcej spaceruję po Gdańsku, Gdyni i Sopocie, ponieważ na zlecenie warszawsko-bielskiego Wydawnictwa SBM piszę spacerownik (niniejszym chwalę się:)). Ta okoliczność oraz email od uprzejmego Czytelnika, który zapytał o możliwość wznowienia zabawy zmobilizowała mnie:) A zatem start! Zaczynamy od bardzo prostej zagadki:)

Osoba, która jako pierwsza poda w komentarzu prawidłową odpowiedź – otrzyma 1 punkt, kolejne dwie osoby otrzymają po pół punktu.
Osoba, która pierwsza nazbiera 10 punktów, otrzyma w prezencie książkę autorstwa Adama Czartkowskiego „Gdańsk przed burzą 1931-1934
W przypadku, gdyby dwie osoby w tym samym momencie uzyskały 10 punktów, odbędzie się dogrywka.

Pytanie: Przy którym potoku stoi pokazana na zdjęciu altana?
Odpowiedź: Swelinia/Swelina

Uwaga: Komentarze są publikowane z opóźnieniem. Za prawidłową będę uznawać jedynie odpowiedź napisaną w trybie twierdzącym, podpisaną imieniem i nazwiskiem (lub przynajmniej pierwszą literą nazwiska) osoby komentującej.

PYTANIA będę publikowała w środy i/lub w soboty.

PS – wygląda na to, że TEN KONKURS nie został zakończony. Jeśli uważają Państwo (mowa o osobach, które nazbierały już punkty), że powinnam go dokończyć, proszę o sygnał w komentarzu:)

Punktacja:

  1. Tomasz Bryk – 1
  2. Lucyna Belau – 0,5
  3. Alicja Mianowska – 0,5