Rusza druga edycja projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.  Subiektywne zwiedzanie będzie częścią oferty dla gości, którzy odwiedzą Gdańsk podczas Euro 2012.

Temat: Praktyczna wiedza dla przewodników czyli co każdy przewodnik wiedzieć powinien (metodologia oprowadzania)
Wykładowca: Anna Perz

Zajęcia przygotowujące do pełnienia roli przewodników i przewodniczek są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
W czasie spotkań uczestnicy zdobywają wiedzę na temat historii i architektury dzielnic oraz poznają tajniki pracy przewodnika.

Projekt Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zakończy się praktycznym wykorzystaniem wiedzy i umiejętności osób w nim uczestniczących. Już podczas trwania Euro 2012 będzie można skorzystać z oferty subiektywnego zwiedzania miejsc, które nie znajdują się na utartych szlakach turystycznych Gdańska. Lokalni przewodnicy i przewodniczki oprowadzać będą po Biskupiej Górce oraz Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie także podczas wakacji.

Pierwsza edycja Lokalnych Przewodników i Przewodniczek miała miejsce w 2011 roku na Zaspie. Trzydziestu mieszkańców przygotowało się do pełnienia roli przewodników po Kolekcji Malarstwa Monumentalnego. Uczestnicy w trakcie zajęć zdobywali wiedzę na temat założeń urbanistycznych i architektonicznych Zaspy, działających tu artystów, Kolekcji Malarstwa Monumentalnego oraz ideologii i historii sztuki muralesowej.

Tegoroczna edycja na Zaspie będzie wzbogacona o nowe zagadnienia między innymi dotyczące małej architektury. W programie znajdzie się również nowy blok tematyczny poświęcony praktycznej wiedzy związanej z byciem przewodnikiem. Zwieńczeniem cyklu zajęć będzie wspólna praca nad miniprzewodnikiem po Kolekcji Malarstwa Monumentalnego, w którym znajdą się, zaproponowane przez lokalnych przewodników i przewodniczki, trasy do samodzielnego zwiedzania .

Projekt realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizatorzy:
Instytut Kultury Miejskiej i Klub Plama GAK

Tytuł: Projekt ”Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki” na Zaspie
Lokalizacja:
Klub Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia:
14:00
Data:
2012-04-14