Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej szlakiem kobiet


NAwigacja Wydarzeń

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają do zwiedzania Stoczni szlakami kobiet – pracownic i działaczek opozycyjnych. Spacery odbywają się w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”, który  jest kontynuacją wycieczek, prowadzonych w latach ubiegłych przez grupę społeczną Metropolitanka.

Spacery prowadzić będą przewodnicy i przewodniczki, w tym seniorzy i seniorki, którzy wzięli udział w kursie przygotowującym do pełnienia tej roli. Chętne osoby mogły od marca do maja wziąć udział w wykładach i warsztatach przewodnickich na temat Stoczni, obsługi tabletów, równościowych i historii kobiet. Po zdanych egzaminach będą oni oprowadzać grupy opowiadając również swoją, osobistą historię, jak w przypadku byłych pracowników i pracownic Stoczni Gdańskiej.

– Do projektu zgłosiło się 26 osób – mówi Anna Urbańczyk, koordynatorka ze strony IKM. – Mamy nadzieję, że przez cały sezon letni będziecie się mogli Państwo spotkać ze wszystkimi z tych osób, które przygotowały trasy oprowadzań na podstawie swoich doświadczeń lub zainteresowań, ponieważ oprowadzanie po terenach Stoczni Gdańskiej potrwa do września.

Miejsce startu: Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej (Brama Historyczna),

Obowiązują zapisy: [email protected]. 

Informację opracowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
07/06/2015
Godzina:
14:00 - 15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Brama nr 2
Doki 1
Gdańsk, Pomorskie 80-175 Polska
+ Google Map