Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zobacz port z nowej perspektywy – z Falochronu Zachodniego


NAwigacja Wydarzeń

Miasto Gdańsk, Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku i Urząd Morski w Gdyni zapraszają na otwarcie i udostępnienie gdańszczanom i turystom Falochronu Zachodniego w Nowym Porcie, który będzie nowym terenem do spacerów i niezwykłym punktem widokowym do oglądania wpływających do portu statków.

– Otwarcie terenu dla zwiedzających stało się możliwe dzięki staraniom, jakie podjęły  Wszyscy byliśmy zgodni, że udostępnienie tego terenu spacerowiczom będzie czymś wyjątkowym, co pozwoli spojrzeć na port z nowej, pięknej perspektywy – podkreśla prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W hucznym otwarciu falochronu udział wezmą władze miasta, Zarządu Portu Morskiego oraz Urzędu Morskiego w Gdyni. Ale najbardziej oczekiwani są podczas tego wydarzenia mieszkańcy Gdańska, turyści i wszystkie osoby, które zechcą tego dnia uczestniczyć w tym wydarzeniu. Specjalnie dla nich przygotowano mnóstwo atrakcji. Będą to miedzy innymi:  możliwość zwiedzania flagowego żaglowca Miasta Gdańska – Jachtu Gen. Zaruski, pokazy ratownictwa wodnego, gala wodna w wykonaniu statku Strażak 6.

Oprócz atrakcji na wodzie, będą też atrakcje na lądzie: pokazowy sparing drużyny footballu  amerykańskiego Viking, wata cukrowa dla dzieci, stanowiska do malowania buziek, pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. W miejscu związanym z wodą i żeglarstwem nie zabraknie też koncertu szantowego – wystąpi  zespół „Brygada Sindbada”.

Festyn w okolicach falochronu potrwa do godz. 13.00

Na Falochron Zachodni można się dostać spacerem idąc w kierunku Nowego Portu od strony  Parku w Brzeźnie.

Informację opracowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
27/06/2015
Godzina:
08:30 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Park Brzeźnieński im. J. J. Haffnera
Ignacego Krasickiego 5
Gdańsk, Pomorskie 80-504 Polska
+ Google Map