Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zbigniew Machaliński – Rola Eugeniusza Kwiatkowskiego w odbudowie Gdańska i Pomorza


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”. Wykład zatytułowany „Rola Eugeniusza Kwiatkowskiego w odbudowie Gdańska i Pomorza”, wygłosi prof. dr hab. Zbigniew Machaliński  z Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Postać Eugeniusza Kwiatkowskiego przywoływana jest w regionie pomorskim zazwyczaj w kontekście budowy Gdyni i tworzenia nowoczesnego portu w okresie międzywojennym. Mniej znana pozostaje jego działalność powojenna. By uzupełnić wiedzę warto wybrać się do Domu Uphagena.

Prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński jest historykiem specjalizującym się w biografistyce, historii medycyny, metodyce historii, a także najnowszej historii Polski i politologii. Związany był z Akademią Medyczną w Gdańsku, Wyższą Szkołą Pedagogicznej w Słupsku, był również rektorem Wyższej Szkoły Zdrowia i Turystyki w Pucku. Od 2005 roku pełni funkcję rektora Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Towarzystwo świętuje 25-lat działalności, toteż rozdajemy podczas każdego wykładu prezenty. Tym razem mamy dla Państwa do rozlosowania cztery piękne kalendarze ze scenami stylizowanymi na obrazy mistrzów holenderskich Złotego Wieku, wystarczy wypełnić kupon podczas kolejnego wykładu. Losowanie już w dniu 26 lutego 2015 r.

O kalendarzach: Wykonawca Studio Delta – Katarzyna Sędek
Skład i projekt – Indygo
Zdjęcia i stylizacja – Marek Opitz
Zdjęcia wykonano w domu podcieniowym na Żuławach delty Wisły w Żelichowie/ Cyganku. Wykorzystane rekwizyty pochodzą z kolekcji: Beaty i Dariusza Brzozowskich, Ewy i Artura Wasielewskich oraz Muzeum Żuławskiego.

Kalendarz powstał w ramach projektu promocji polskiego drobiu. Organizatorem kampanii „Z kurczakiem dookoła świata” był Polski Związek Hodowców i Producentów Drobiu Warszawa, ul. Grójecka 204.
Wydanie sfinansowane zostało z Funduszy Promocji Mięsa Drobiowego.

kalendarz

Szczegóły

Data:
25/02/2015
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/