Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zaproszenie na spotkanie z prof. Teresą Grzybkowską


NAwigacja Wydarzeń

W Centrum Sztuki współczesnej ŁAŹNIA (na ul. Jaskółczej 1 w Gdańsku)  15 maja o 18.00 na otwartym spotkaniu z okazji 30-lecia jej pracy naukowej, będziemy gościć prof. Teresą Grzybkowską. Podczas spotkania zostanie jej wręczona Nagroda Prezydenta Gdańska w Dziedzinie Kultury.
Teresa Grzybkowska jest profesorką zwyczajną, historyczką sztuki specjalizującą się w malarstwie nowożytnym polskim i europejskim. Jest znawczynią sztuki gdańskiej oraz niezwykle zasłużoną dla rozwoju gdańskiej Historii Sztuki naukowczynią. Przez wiele lat była wykładowczynią w ówczesnym Zakładzie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie przekształconym w Instytut Historii Sztuki. Początkowo był to niewielki zakład naukowy prowadzący zajęcia dydaktyczne dla innych kierunków humanistycznych. Prof. Grzybkowska została jego pierwszą kierowniczką. Swoją pracę jako wykładowczyni akademicka prowadziła także na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pełniła również stanowisko Wicedyrektorki Muzeum Narodowego w Gdańsku.
W 1992 roku zainicjowała wydawanie rocznika „Porta Aurea” przez ówczesny Zakład Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, rocznik ukazujący się do dzisiaj. Zorganizowała również szereg konferencji naukowych, a w 1997 roku wystawę sztuki gdańskiej „Aurea Porta Rzeczpospolitej”.
Zapraszamy Wszystkich na otwarte spotkanie oraz uroczyste wręczenie prof. Grzybkowskiej Nagrody Prezydenta Gdańska w Dziedzinie Kultury.
ŁAŹNIA 1, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk – Dolne Miasto
środa, 15 maja 2019
godzina 18.00

Szczegóły

Data:
15/05/2019
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Miasto Gdańsk

Miejsce wydarzenia

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1