Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wykład z cyklu „Historie z (Trój)Miasta”


NAwigacja Wydarzeń

We wtorek, 2 lutego o godz. 18.00, w sali 213 Klubu MW, odbędzie się pierwsze spotkanie z nowego cyklu „Historie z (Trój)Miasta”. Poprowadzi je Michał (Goran) Miegoń, który będzie opowiadał o „Historii Gdyńskich Potoków i przemianach hydrograficznych na terenie miasta”. Wstęp wolny.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy posłuchają fascynujących historii. Będzie nie tylko o rzeczkach i potokach, których na terenie Gdyni, o czym mało kto wie, jest aż 19, a wiele z nich płynie pod ziemią. Będzie także o historii tajemniczego młynarza z ulicy Chylońskiej, zaginionego Młynu na Obłużu, prasłowiańskich śladach w korycie rzeki Kaczej czy resztkach starej łodzi wykopanej z koryta Chylonki. O tym wszystkim opowie Michał Goran Miegoń – muzyk, producent, miłośnik Gdyni, najmłodszy członek Koła Starych Gdynian. Autor bloga Inne szlaki, na którym pokazuje inne spojrzenie na spacery po Gdyni, nieznane historie prosto z zakamarków miasta.

Historie z (Trój)Miasta to nowy cykl prelekcji historycznych, przede wszystkim o Gdyni. Spotkania dedykowane są dla wszystkich miłośników dziejów najbliższej okolicy, miasta i regionu. Chętni będą spotykać się cyklicznie, z różnymi prelegentami, w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
02/02/2016
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”
ul. Zawiszy Czarnego 1
Gdynia, 81-301 Polska
+ Google Map