Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wykład | Tel Awiw i Gdynia – (nie)oczywiste pokrewieństwa|Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN


NAwigacja Wydarzeń

Artur Tanikowski, kurator wystawy „Gdynia – Tel Awiw”, podczas wykładu uzasadni, dlaczego warto przyjrzeć się „portretowi podwójnemu” obu miast. Przedstawi uwzględnione na wystawie perspektywy porównawcze. Tym samym opowie o obu jako forpocztach propagandy narodowej (okno na świat vs. brama Syjonu).

Poruszy zagadnienie wpływu położenia geograficznego i klimatu na specyfikę Gdyni i Tel Awiwu (miasta z wody i piasku). Esencjonalnie ukaże je jako dwa fenomeny architektoniczne na niezbyt długiej liście miast modernistycznych (tzw. białych miast). Przedstawi, jak Gdynia i Tel Awiw w okresie międzywojennym celebrowały swą miejskość i tożsamość (święta miejskie, nazewnictwo ulic). Opowie o tym, jak widzieli i widzą je artyści sztuk wizualnych i fotografowie.

Artur Tanikowski jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem sztuki, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pracuje jako kustosz dyplomowany w Dziale Wystaw Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

21 listopada (czwartek), godz. 18.00
WSTĘP WOLNY

Prosimy o punktualne przybycie. Ze względu na przepisy pożarowe, po wyczerpaniu miejsc siedzących wejście na wydarzenie nie będzie możliwe. Nie ma możliwości zajmowania miejsc dla osób, których nie ma na sali.

Szczegóły

Data:
21/11/2019
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Miejsce wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Anielewicza 6, 00-157 Warszawa