Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wykład o Młodym Mieście w Domu Uphagena


NAwigacja Wydarzeń

Szanowni Państwo,
Towarzystwo „Dom Uphagena” serdecznie zaprasza w dniu 19 czerwca 2019 r. (środa), o godz. 17.00 na wykład panów mgr Macieja Marczewskiego i dr inż. Piotra Samóla, Gdańska Atlantyda. Młode Miasto w świetle badań archeologicznych i historycznych

Wykład przybliży odkrycia, jakie miały miejsce w trakcie prac archeologicznych prowadzonych przy ulicy Robotniczej w Gdańsku. Natrafiono tam na pozostałości Młodego Miasta. Będzie także mowa o tym co już wiemy o tym średniowiecznym mieście dzięki archiwalnym poszukiwaniom i analizie źródeł pisanych.

Liczymy na Państwa wizytę w Domu Uphagena, ul. Długa 12 w Gdańsku, wstęp jest wolny.

O Prelegentach:
Pan mgr Maciej Marczewski, jest archeologiem, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego (Instytut Archeologii i Etnologii), prowadzi własną firmę archeologiczną „Glesum”. W okresie od kwietnia do listopada 2018 r. współkierował pracami archeologicznymi przy ulicy Robotniczej, natrafiając na pozostałości po Młodym Mieście.

Pan dr Piotr Samól, jest adiunktem w Katedrze Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabyt-ków Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Rozprawę doktorską (nauki techniczne, architektura i urbanistyka) o architekturze kościołów domi-nikańskich w dawnym państwie zakonu krzyżackiego w Prusach obronił z wyróżnieniem w 2015 r. (promotor: prof. Aleksander Piwek). W 2016 r. otrzymał nagrodę Generalnego Konserwatora Za-bytków i Zarządu Głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. W 2017 r. na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego obronił z wyróżnieniem drugą rozprawę doktorską (nauki humanistyczne, historia) pt. „Młode Miasto Gdańsk (1380-1455) i jego patrymonium” (promotor prof. Beata Możejko). Otrzymał za nią Nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Naukowego.

Zainteresowanych najnowszą historią Gdańska zachęcamy do nabycia publikacji zatytułowanej „Gdańsk 1945-1960. Materiały-studia-analizy”. Zamówienie prosimy skierować na adres e-mailowy: [email protected]
Szczegóły na temat publikacji znajdą Państwo na stronie Towarzystwa Dom Uphagena.
Cena 24 zł / 1 egz.

Szczegóły

Data:
19/06/2019
Godzina:
15:00 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Towarzystwo Dom Uphagena

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena – Muzeum Gdańska, ul. Długa 12