Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wrzeszcz przemian. O architekturze i społeczeństwie – dyskusja


NAwigacja Wydarzeń

Punktem wyjścia do dyskusji będzie różnorodność architektoniczna Wrzeszcza, a także jej wpływ na kształtowanie się tutejszej przestrzeni i tkanki społecznej przez pryzmat urbanizacji i rewitalizacji na przestrzeni ostatnich dekad.

Dzielnica, wcześniej funkcjonująca jako niezależna miejscowość, w 2018 roku obchodzi 755-lecie istnienia. Historia ta udokumentowana jest w wielu źródłach, ale zachowała ją przede wszystkim architektura – Wrzeszcz jest jednym z miejsc, które w Gdańsku uniknęło ogromnych zniszczeń powstałych w efekcie II Wojny Światowej.

Chcemy z różnych perspektyw przyjrzeć się zmieniającej się dzielnicy i temu, jak w przyszłości może wyglądać. Zaproszeni goście zaprezentują krótkie wystąpienia, a później wezmą udział w dyskusji.

Prof. Jacek Dominiczak (Akademia Sztuk Pięknych) opowie o swojej idei miasta dialogicznego, którą rozwija od niemal dwóch dekad, w kontekście Wrzeszcza.

Tomasz Janiszewski (Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej) skupi się na tkance społecznej Wrzeszcza przez pryzmat zmian urbanizacyjnych i rewitalizacyjnych.

Architekt Marcin Woyciechowski (szef pracowni projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa) opowie o procesie rewitalizacji Garnizonu we Wrzeszczu.

Spotkanie poprowadzi Joanna Wiśniowska (Gazeta Wyborcza).

Panel dyskusyjny jest częścią programu Noc Wrzeszcza 2018

Szczegóły

Data:
19/05/2018
Godzina:
17:30 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Fundacja Palma

Miejsce wydarzenia

Sztuka Wyboru ul. J. Słowackiego 19,Gdańsk