Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Weronika Szerle – Modna pani w modernistycznym mieście


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury miejskiej zaprasza na wykład Weroniki Szerle z cyklu Miasta Kobiet – „Modna pani w modernistycznym mieście”, który poświęcony będzie modzie lat 20. i 30. XX wieku. Weronika Szerle, badaczka historii mody, architektury i dizajnu, opowie i pokaże, jak ubierały się eleganckie turystyki i mieszkanki Gdyni.

Gdynia nazywana oknem na świat II RP i polskim Nowym Jorkiem zachwycała współczesnych zarówno dynamiką budowy portu, jak i swoją modernistyczną architekturą. Jej ekscytująca atmosfera nowości i nowoczesności sprzyjała również eksperymentom na polu kobiecego ubioru. Warto przyjrzeć się utrwalonym na międzywojennych kliszach tym często szykownym, nieraz ekstrawaganckim, ale zawsze modnym wizerunkom mieszkanek tego miasta oraz odwiedzających je turystek – zapowiada wykład prowadząca.

Weronika Szerle jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i Muzealniczych studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Bada historię mody, architektury i dizajnu a w szczególności związków między nimi. Pracuje w Muzeum Miasta Gdyni, gdzie zajmuje się kulturą materialną i szeroko pojętym projektowaniem. Nałogowo odwiedza muzea w poszukiwaniu piękna przedmiotów codziennego użytku.

Publikacja informacji: Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
13/04/2015
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
o
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl