Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W samo południe. Tropem artystycznych symboli. Spacer kuratorski w Europejskim Centrum Solidarności


NAwigacja Wydarzeń

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na spacer po Wysatwie Stałej, podczas którego posłuchać będzie można o fotografiach, które dziś uchodzą za symboliczne, a często powstały przypadkiem, o instalacjach artystycznych, plakatach filmowych i samych artystach:

,,-Wiecie Państwo, jak powstał znak Solidarności, który zna cały świat i kim jest jego autor? Porozmawiamy o zdjęciach Chris Niedenthala, na których sportretował stan wojenny. Nie zabraknie opowieści o powstaniu słynnej fotografii przed nieistniejącym już kinem Moskwa przy ul. Puławskiej 17 w Warszawie. A pamiętacie, jak wyglądał ołtarz papieski na gdańskiej Zaspie w 1987 roku, okrzyknięty jednym z najpiękniejszych w historii pielgrzymowania Jana Pawła II? Zastanowimy się też, dlaczego Tomasz Sarnecki, autor plakatu promującego opozycyjnych kandydatów w pierwszych częściowo wolnych wyborach w czerwcu 1989 roku, wykorzystał akurat postać kowboja z amerykańskiego westernu „W samo południe”, który miał swoją premierę 37 lat wcześniej. Zapraszamy na spacer po wystawie stałej ECS tropem artystycznych smaczków. ”

Przewodniczką będzie: Katarzyna Granacka
Z wykształcenia historyczka sztuki (Uniwersytet Gdański), z zamiłowania kinomanka. W ECS pracuje od 2014 roku, zajmuje się promocją. Zawsze interesowała ją kulturalna strona miasta: festiwale filmowe, instalacje przestrzenne, koncerty, wystawy… Mówi, że to „balsam dla duszy”. Interesuje ją sztuka współczesna, zwłaszcza zaangażowana w działania społeczne. Sama wykazuje zamiłowanie do fotografowania. Pochodzi z Podlasia.

Obowiązuje rezerwacja biletów:

http://www.ecs.gda.pl/title,Rezerwacja_miejsc,pid,820.html

Szczegóły

Data:
04/11/2018
Godzina:
11:00 - 12:30
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Organizator

Europejskie Centrum Solidarności

Miejsce wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1