Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W poszukiwaniu baśni i mitów. Gra miejska dla szkół i rodzin


NAwigacja Wydarzeń

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w grze miejskiej, skierowanej do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz rodzin.
Zamiast pisać kartkówkę, sprawdź swoją wiedzę o historii i mitologii podczas gry miejskiej! Weź udział w grze, wykaż się spostrzegawczością i pozbieraj postacie mitologiczne poukrywane na gdańskim śródmieściu.
Gra dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Jej uczestnicy będą rozwiązywać zagadki  związane z motywami baśniowymi i mitologicznymi umieszczonymi w i na gdańskich zabytkach. Nie ograniczymy się do odnalezieniu Neptuna na fontannie na Długim Targu, ale postaramy się odnaleźć Minerwę, Junonę, Ceres, Wenus, Merkurego, Bachusa czy liczne alegorie cnót na innych budynkach. Gra pomoże w atrakcyjny sposób utrwalić i poszerzyć wiedzę dotyczącą postaci i motywów stosowanych powszechnie w sztuce europejskiej.
Przyjdź do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, pobierz Kartę Gry, odnajdź zabytki opisane na Karcie i Pozbieraj postacie z baśni i mitów!
Dla najlepszych i najszybszych łowców przewidzieliśmy nagrody!
By wziąć udział w grze musisz zarejestrować się w Nadbałtyckim Centrum Kultury od godz. 12:00. Pobierzesz tam Kartę Gry. Na przejście gry masz trzy godziny, ale śpiesz się! Dla najszybszych osób, które poprawnie od¬powiedzą na pytania przygotowaliśmy specjalne nagrody: książki i gadżety! Możesz je odebrać w Nadbałtyckim Centrum Kultury w podanym 14 października terminie.
Na karcie gry znajdziesz opisy zabytków, które musisz odnaleźć oraz zadania związane z danymi budowlami i miejscami. Powinieneś przeczytać uważnie całą treść przed wyjściem na ulicę, gdyż niektóre zadania wiążą się z miejscami zlokalizowanymi koło siebie. Pamiętaj też, by zarejestrować swoją grupę – podać ilość jej członków i zostawić kontakt do siebie.
Termin: 14.10.2016, godz. 12:00-15:00
Miejsce zbiórki: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna
Gra odbywa się w ramach projektu „Pozbieraj zabytki” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły

Data:
14/10/2016
Godzina:
10:00 - 13:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ratusz Staromiejski (Nadbałtyckie Centrum Kultury)
ul. Korzenna 33/35
Gdańsk, 80-851 Polska
+ Google Map