Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Urodziny Artura Schopenhauera w Dworku Artura GAK


NAwigacja Wydarzeń

Stacja Orunia/Dworek Artura GAK zaprasza w sobotę, 20 lutego od godz. 17:00, na obchody urodzin Artura Schopenhauera. Wstęp wolny. 

Miejsce spotkania nie jest przypadkowe. Na Oruni, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się dom kultury, dziadek Schopenhauera miał okazałą posiadłość. Za tym budynkiem do dnia dzisiejszego zachowały się pozostałości po pięknym parku, w którym mały Artur bawił się jako dziecko.
Artur Schopenhauer w człowieku Świętym i Geniuszu widział tych, którzy potrafią zrozumieć wolę przenikającą świat, nadającą znaczenia. Według Schopenhauera geniusz potrafi wyjść poza przyziemność, doczesność, a geniuszem jest także twórca, artysta.
Na Warsztatach woli tworzenia organizowanych przez Stację Orunia/Dworek Artura GAK i Kolektyw Twórczy MAMYWENE uczestnicy postarają się zrozumieć myśl Schopenhauerowską przez proces radosnego tworzenia, otwartego na eksperymentowanie. Uczestnicy warsztatów wykonają assamblage, autorskie puszki Campbella oraz koty Schrödingera.

Warsztaty trwają po 50 minut i zaczynają się o pełnej godzinie:
– 17:00 Rękodzieło, Assamblage,
– 18:00 Zabawa słowem, Autorskie puszki Campbella,
– 19:00 Szycie, Koty Schrödingera.

Organizatorzy zapraszają również na spacer po Parku im. Schopenhauera, który znajduje się za budynkiem Stacji Orunia. Chętni tam sentencje autorstwa filozofa, które warto poznać i przemyśleć w towarzystwie starych drzew pamiętający czasy słynnego Artura S.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
20/02/2016
Godzina:
16:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Stacja Orunia
Dworcowa 9
Gdańsk, 80-026 Polska
+ Google Map