Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tropem Nowego Domu – spacer z psami ze schroniska po Głównym Mieście


NAwigacja Wydarzeń

Co roku jesienią ścieżkami Głównego Miasta maszerują podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Schroniskowym psom licznie towarzyszą także rodziny, które już swojego czworonoga z „Promyka” adoptowały. Jubileuszowa 5. edycja spaceru rusza w sobotę 10 listopada o godzinie 12:00 spod centrum handlowego Forum Gdańsk, ul. Targ Sienny 7.

Nie kupuj, adoptuj – to jedno z głównych haseł, które co roku przyświeca organizatorom i uczestnikom spaceru Tropem Nowego Domu. Akcja zainicjowana pięć lat temu przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku odczarowuje nieprawdziwy i krzywdzący, ale wciąż niestety obecny w świadomości wielu ludzi, obraz psa bezdomnego jako agresywnego czy nieposłusznego. A zwierzęta ze schroniska nie są gorsze i jak wszystkie inne zasługują na kochające i odpowiedzialne domy.

– W tym roku świętujemy już mały jubileusz. Co roku jest nas coraz więcej i jest to niezwykle budujące, że tak wielu mieszkańców naszego miasta chce się angażować w pomoc bezdomnym zwierzętom. – podkreśla Kierownik Schroniska, Piotr Świniarski. Na nasz spacer można oczywiście przyjść ze swoim zwierzakiem, także tym adoptowanym wcześniej z „Promyka”, ale mile widziane są także osoby, które psa nie mają, a chcą swoim uczestnictwem wyrazić wsparcie dla idei naszej imprezy. Pojawi się także kilkoro czworonożnych przedstawicieli schroniska, dla których być może udział w tej imprezie będzie wstępem do znalezienia prawdziwego domu.Dajcie szansę schroniskowym psom i kotom – dodaje Piotr Świniarski.

Wszyscy opiekunowie, którzy zechcą uczestniczyć w spacerze proszeni są o zaopatrzenie swoich zwierząt w obroże, smycze i jeśli jest taka potrzeba, również w kagańce oraz zapewnienie wody dla podopiecznych oraz woreczków na odchody.  – Przypominamy o tym, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście – mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska Promyk.

W trakcie spaceru trwać będzie także zbiórka środków finansowych na rzecz podopiecznych schroniska – ZBIÓRKA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA DIAGNOSTYKĘ, ZABIEGI WETERYNARYJNE, REHABILITACJĘ ZWIERZĄT PRZEBYWAJĄCYCH W SCHRONISKU PROMYK GDAŃSK NR 2018/2812/KS

W Schronisku „Promyk” przy ul. Przyrodników 14 w Gdańsku-Kokoszkach przebywa obecnie ok 150 psów i 80 kotów. Placówka otwarta jest dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-15:30. Szczegółowe informacje o adopcjach i wolontariacie dostępne są na stronie www.schroniskopromyk.pl.

fot. Dominika Ikonnikow

Szczegóły

Data:
10/11/2018
Godzina:
11:00 - 13:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Wolontariusze – Schronisko Promyk i PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Gdańsk

Miejsce wydarzenia

Targ Sienny 7, Gdańsk- Śródmieście