Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szklane show w Centrum Hewelianum podczas Nocy Naukowców


NAwigacja Wydarzeń

Centrum Hewelianum zaprasza na Noc Naukowców, która odbędzie się 30 września w godz. 19.00 – 23.00. 

Do Centrum Hewelianum przyjeżdża huta szkła. Nie cała oczywiście, ale jej mniejsza, mobilna wersja. W piecu o wielkości 120 na 120 cm rozpalone w 1300 stopniach Celsjuszach szkło będzie giętkie jak plastelina. Każdy, kto przyjdzie 30 września do Centrum Hewelianum na Noc Naukowców będzie miał okazję spróbować swoich sił w dmuchaniu szklanych przedmiotów i ich ozdabianiu.

– Pokazy dmuchania szkła w piecu hutniczym, to tylko jedna z atrakcji, jaką przygotowaliśmy na Noc Naukowców w Centrum Hewelianum. Fenicjanie 3 tys. lat temu wymyślili przyrząd – piszczałkę hutniczą, którą do dziś wykorzystuje się w tym fachu. I taką waśnie będziemy posługiwać się podczas „Glass show” – zachęcają Organizatorzy. Oprócz tego przygotowane będą warsztaty grawerowania szkła i wybijanie szklanych monet.

Warsztaty z grawerowania będą odbywały się co godzinę. Przygotowano cztery tury zajęć po ok. 45 minut każda. Każdorazowo może w nich uczestniczyć 20 osób. Obowiązują na nie darmowe bilety wstępu do zdobycia w dniu imprezy. Część z nich będzie można wygrać też w konkursie. Więcej informacji można znaleźć na profilu Centrum Hewelianum na facebook’u.
Do tego Centrum Hewelianum zaprasza na wyjątkowy koncert, gdzie główne skrzypce zagra… szklany instrument. Nie zabraknie również quizów i zabaw podczas akcji-segregacji.

Ponadto wszystkie interaktywne wystawy Centrum Hewelianum będą otwarte przez cały czas trwania wydarzenia. Wstęp na nie w promocyjnej cenie – tylko za 5 zł.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
30/09/2016
Godzina:
17:00 - 21:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Centrum Hewelianum
ul. Gradowa 6
Gdańsk, 80-802 Polska
+ Google Map