Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szara eminencja – warsztaty fotografii analogowej dla dzieci


NAwigacja Wydarzeń

W dniach 13 i 14 maja 2017 r., w godz. 12.00 – 14.00, Pracownia Inicjatyw Społecznych DYM zaprasza na warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 8-13 lat, w przestrzeni dzielnicy Biskupia Górka. 

Podczas każdego spaceru, grupa 10 dzieci wyruszy na poszukiwanie tajemniczych uliczek, budynków i ludzi pod okiem
fotografa. Dzieci zostaną połączone w pary, na każdą parę przypadnie jeden aparat analogowy, z ograniczoną ilością klatek do wypstrykania. Przeprowadzony zostanie krótki warsztat o historii fotografii analogowej i podstawowych zasadach techniki robienia zdjęć. Dzieci, jako królowie i królowe warsztatów, przejmą pełną kontrolę nad tym, co i jak będą fotografować. Wywołane zdjęcia umieszczone będą jako zdjęcia-wlepki w przypadkowych miejscach na zdegradowanych terenach oraz w przestrzeni Internetu.

Spacery fotograficzne mają na celu rozwijanie umiejętności uczestników w zakresie fotografowania przestrzeni miejskiej i architektury. Dzięki warsztatom dzieci namacalnie zetkną się z procesem twórczym, o którym być może słyszały tylko z opowieści dziadków. Będzie to szybka szkoła uważności, cierpliwości i wrażliwości na szczegóły.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 8-13 lat. Jeden spacer wraz z krótką lekcją o fotografii analogowej trwać będzie 2h. Zapisy mailowe: [email protected] lub telefoniczne: 518 721 303.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
14/05/2017
Godzina:
10:00 - 12:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Pracownia Inicjatyw Społecznych DYM
ul. Henryka Rodakowskiego 1A/39
Gdańsk, 80-304 Polska
+ Google Map