Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacery po Biskupiej Górce / Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki


NAwigacja Wydarzeń

Zapisy na czerwcowe spacery po Biskupiej Górce zostały zakończone.

Powracamy do działania w przestrzeni miejskiej. W czerwcu odbędzie się cykl specjalnych spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. W tym roku na spacery obowiązują zapisy, a liczba osób jest ograniczona, w związku z dotrzymywaniem reżimu sanitarnego. Zapisy dostępne na https://ikm.gda.pl/zapisy/. ? UWAGA! Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.

Fortyfikacje i umocnienia obronne na Biskupiej Górce | Spacer Lokalnych Przewodników i Przewodniczek | 19 czerwca, godz. 17.00. Prowadzenie: Wojciech Ostrowski.

Reduta Koszarowa, bastiony: Zbawiciel, Pośredni, Ostroróg, Czujność. Te nietypowe nazwy związane są z fortyfikacjami i umocnieniami obronnymi Biskupiej Górki. Miały charakter silnych fortów dostosowanych do samodzielnej obrony i chroniących miasto przed wrogami. O tzw. dziele koronowym oraz dawnych koszarach opowie podczas spaceru Lokalnych Przewodników i Przewodniczek Wojciech Ostrowski.

Prosimy o założenie wygodnego obuwia oraz zabranie latarek!
Czy wiecie, że…? ?

Po zakończeniu II wojny światowej zespół Reduty Koszarowej na Biskupiej Górce był wykorzystywany do różnych celów. Początkowo uruchomiono tutaj zakłady produkujące dzianiny (materiały). Jednocześnie część obiektu była przeznaczona na tanie mieszkania. W pierwszej połowie lat 80. ubiegłego wieku w koszarach funkcjonowała fabryka chemiczna.

///

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/

Pamiętajmy o zasadach, które jesteśmy zmuszeni wprowadzić ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i dbając o wspólne bezpieczeństwo:

1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej i przekazały swoje dane, na wypadek stwierdzenia u któreś z osób uczestniczących zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną oraz udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym (zgodnie z klauzulami w formularzu).
2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
3. Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.
4. Na spacerach zachowuj dystans społeczny: 2 m oraz zasłaniaj usta i nos. W wypadku wejścia do budynków np. na terenach Stoczni każda osoba musi mieć zakryte usta i nos. Osoby, które nie dostosują się do tej zasady nie będą mogły wejść do wnętrz.
5. Pamiętaj, aby odwołać swój udział w spacerze, jeśli: – występują u Ciebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną, – jesteś w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny – zamieszkujesz z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, – w ciągu tygodnia miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Szczegóły

Data:
19/06/2020
Godzina:
15:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka

Miejsce wydarzenia

Biskupia Górka