Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer architektoniczny po gdyńskim porcie


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum Emigracji zaprasza 9 lipca na spacer tematyczny z przewodniczką, który przybliży aktualną zabudowę portu, jak i to, co z niej bezpowrotnie zniknęło. Na szlak można wyruszyć także samodzielnie – przy każdym obiekcie znajdują się specjalnie zaprojektowane stanowiska informacyjne. Start o godz. 16.00 przy Urzędzie Morskim w Gdyni. Na spacery nie obowiązują zapisy.

Druga edycja „Migracji | Kreacji” prezentująca sztukę współczesną w portowej przestrzeni – oprócz prac czołowych artystów wizualnych – takich jak Wilhelm Sasnal, Paweł Althamer i Krzysztof Wodiczko – ma bogaty program wydarzeń towarzyszących. Skupiają się one na tematyce związków między migracjami a przestrzenią, w której się one materializują – europejskimi miastami. Przede wszystkim poznać można zagadki miejsca akcji „Migracji | Kreacji”, czyli portowej przestrzeni w Gdyni.

Gdyński port – od samego początku związany z emigracjami Polaków – jest równoprawnym z pracami artystów bohaterem projektu. Aby go lepiej poznać, Muzeum zaprasza na spacer architektoniczny z przewodniczką – architektką Anną Orchowską-Smolińską. To wyjątkowa okazja do zwiedzania czynnego portu, dotąd nieeksplorowanego przez szerszą publiczność. Na trasie pereł industrialnej architektury, zobaczyć można najciekawsze gmachy, ale i poznać ich dawne funkcje, przeznaczenia, tajemnice. Miłośnicy historii architektury ruszą śladami miejsc już nieistniejących, jak portowa wieża ciśnień czy Magazyn Aukcji Owocowych.

Na spacer można się wybrać również samodzielnie. Przy każdym obiekcie lub w miejscu nieistniejącego już budynku, zostały zainstalowane specjalne stanowiska informacyjne. Obracając rolką, można zapoznać się z historią obiektu w języku polskim i angielskim oraz przyjrzeć się zdjęciom archiwalnym. Poruszanie po porcie ułatwi mapa, którą można wydrukować na domowej drukarce.

Spacery z przewodniczką odbędą się 9 i 16 lipca o godz. 16.00. Start przy Urzędzie Morskim w Gdyni. Czas spaceru wyniesie 2,5 – 3 h. Długość trasy: 4 km.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
09/07/2016
Godzina:
14:00 - 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia