Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rozwój urbanistyczny Gdańska po II wojnie światowej – wykład


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo „Dom Uphagena” i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zapraszają na wykład „Gdańsk współczesny. Rozwój urbanistyczny miasta po II wojnie światowej” z cyklu Kultura Dawnego Gdańska w dniu 21 stycznia 2015 r. (środa, godz. 17.00). Nasze zaproszenie przyjął pan prof. PG dr hab. Piotr Lorens (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).

Jesteśmy przekonani, że temat zainteresuje bardzo wielu miłośników Gdańska. Tym samym wkraczamy w jedenasty rok wykładów! Rok 2015 r. jest dla nas szczególny, gdyż Towarzystwo „Dom Uphagena” obchodzi 25-lecie powstania.

Prof. PG dr hab. Piotr Lorens –  profesor nadzwyczajny w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Kieruje Katedrą Urbanistyki i Planowania Regionalnego. Jest pełnomocnikiem Rektora PG ds. analiz urbanistycznych.

W latach 1996-1997 był stypendystą Fundacji Fulbrighta. Pełnił również funkcję Prezesa Zarządu gdańskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, obecnie jest Wiceprezesem Zarządu Głównego Towarzystwa.

Jest autorem licznych publikacji naukowych, prowadzi nie tylko działalność dydaktyczną, ale i popularyzatorską. Działa jako czynny architekt. Jest konsultantem ds. Młodego Miasta.

W polu zainteresowań badawczych prof. Lorensa są kwestie współczesnych przekształceń przestrzeni publicznych miasta.

Wstęp wolny! Wykład odbywa się w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12 w Gdańsku

Czas prezentów w Towarzystwie Dom Uphagena nie zakończył się w grudniu, w styczniu, dzięki uprzejmości pana dr hab. Adama Szarszewskiego z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, mamy do rozlosowania pięć egzemplarzy publikacji Joachima Oelhaf i jego następcy, która ukazała się pod redakcją Adama Szarszewskiego i Bartłomieja Sieka w 2013 r. Praca zawiera zbiór intersujących artykułów stanowiących pokłosie konferencji zorganizowanej w 400-lecie pierwszej sekcji zwłok przeprowadzonej w Gdańsku. Ponieważ publikacja nie jest dostępna na rynku księgarskim, zachęcamy Państwa do udziału w losowaniu, to jedyna droga by wejść w jej posiadanie!

Szczegóły

Data:
21/01/2015
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/