Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

RE-Modernizm, Innowacyjność z przeszłości-wykład i spacer


NAwigacja Wydarzeń

Miasto Gdynia zaprasza na wydarzenie Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w cyklu – Architektura z umiarem.

Wykład pt. Re-modernizm, inspiracje z przeszłości
prelegent – dr inż. arch. Radosław Czerniejewski

Warsztat achitektoniczno-konserwatorski (po wykładzie): wnętrza budynku YMCA Gdynia ul. Żeromskiego, prowadzenie arch. Mirosław Studniak

Wykład jest próbą potwierdzenia tezy mówiącej o konotacjach awangardowego programu ideowego artystów i architektów tworzących w latach 20. i 30. głoszonego w Polsce, m.in. przez członków grupy PRAESENS i poprzedzającej ją grupy blok z filozofią Ingvara Kamprada – twórcy i założyciela firmy IKEA. w kontekście tych rozważań kluczowe jest odniesienie do filozofii projektowania architektury, mebli i sprzętów głoszonej między innymi przez Le Corbusiera.

Warsztat architektoniczno-konserwatorski będzie znakomitą okazją do bezpośredniej konfrontacji z inspiracjami z przeszłości w jednym z najciekawszych budynków gdyńskiego modernizmu powojennego – YMCA Gdynia. Dzięki prowadzonym obecnie pracom konserwatorskim w budynku YMCA można z bliska przyjrzeć się detalom architektury, fakturom, materiałom oraz zastosowanych technologii wykonania projektu wnętrza, a także użytym technikom prac konserwatorskich. Architekt Mirosław Studniak oprowadzi nas po budynku, opowiadając o jego najciekawszych cechach, zakamarkach oraz tajnikach sztuki konserwatorskiej. Wejdziemy także na najwyższy taras budynku.

Szczegóły

Data:
27/11/2017
Godzina:
16:30 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Gdynia i Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni Zawiszy Czarnego 1