Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Ramię w ramię z Bohaterem”: spacer śladami sopockich artystów


NAwigacja Wydarzeń

Biblioteka Sopocka zaprasza do udziałuw spacerze śladami sopockich artystów „Sopocki Montparnasse”w ramach projektu „Ramię w ramię z Bohaterem”
29 lipca 2020 r., godz. 16:30, start spaceru przy wejściu do Sopoteki

W centrum projektu „Ramię w ramię z Bohaterem” znajdują się najważniejsze postacie związane z Sopotem: pisarze, artyści, sportowcy, bohaterowie literaccy. Wszyscy oni byli gośćmi lub mieszkańcami Sopotu. Zaplanowaliśmy dla nich promocję we współczesnym stylu.

W latach 1945-1955 w Sopocie swoją siedzibę miała gdańska Akademia Sztuk Pięknych. Stworzyli ją przybyli z artystycznej, paryskiej emigracji, malarze koloryści, nazywani w historii sztuki „szkołą Sopocką”. Tworzyli dzieła sztuki, współtworzyli klimat miasta i jego codzienność. Mimo, że ASP od dziesięcioleci funkcjonuje w Gdańsku, w Sopocie nadal panuje specyficznie artystyczny klimat. W mieście działa największa w północnej Polsce galeria sztuki (PGS), a przy ulicy Obrońców Westerplatte, gdzie mieściła się uczelnia i gdzie mieszkania otrzymywali jej wykładowcy, nadal licznie mieszkają i mają swoje pracownie artyści. Spacer powiedzie właśnie ul. Obrońców Westerplatte poprzez artystyczne pracownie i dawny pawilon sztuki do Państwowej Galerii Sztuki.

Na wydarzenie obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/859534-2/

Z powodu ryzyka zakażenia koronawirusem przed zapisaniem się na spacer należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym w zakładce „Notatki” na fanpage’u Biblioteki Sopockiej.

Szczegóły

Data:
29/07/2020
Godzina:
14:30 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Sopoteka i Biblioteka Sopocka

Miejsce wydarzenia

Sopoteka Sopot Centrum, ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot