Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Przełamywanie architektury modernistycznej w Gdańsku” – wykład z cyklu Kultura dawnego Gdańska


NAwigacja Wydarzeń

14 grudnia, o godz. 17.00, w Domu Uphagena odbędzie się wykład dr hab. Józefa Tarnowskiego zatytułowany „Przełamywanie architektury modernistycznej w Gdańsku”. Wstęp wolny.

Modernizm w architekturze Gdańska przełamywany był dwukrotnie. Po raz pierwszy pod koniec lat dwudziestych XX wieku, w imię architektury prawdziwie nowoczesnej, zanim jeszcze na szerszą skalę zaistniał. Po raz drugi w latach osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy modernizm niemal całkowicie zmonopolizował ruch budowlany, w imię architektury postmodernistycznej, która zastąpiła modernizm w roli architektury prawdziwie nowoczesnej. Prekursorami tej drugiej rewolty byli Ryszard Semka, Leopold Witold Taraszkiewicz i Szczepan Baum.

Prelegent Józef Tarnowski jest doktorem habilitowanym (Uniwersytet Gdański). Jest autorem ponad sześćdziesięciu publikacji naukowych z dziedziny historii filozofii, estetyki i architektury, a także redaktorem lub współredaktorem siedmiu monografii naukowych oraz czterech numerów czasopisma naukowego „Estetyka i Krytyka”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
14/12/2016
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/