Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja książki Waldemara Nocnego „Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej”


NAwigacja Wydarzeń

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na promocję najnowszej książki Waldemara Nocnego „Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 6 sierpnia o godz. 17.30 w Filii Gdańskiej WiMBP.

„Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej” – nowa książka Waldemara Nocnego opowiada o znanych kąpieliskach morskich, usytuowanych na Mierzei Wiślanej (od Śmiałej Wisły po Nową Karczmę). Opisywane przez autora kąpieliska (Sobieszewo, Orlinki, Świbno, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Skowronki, Przebrno, Krynica Morska, Nowa Karczma) były promowane w renomowanych przewodnikach. Posiadały swoich wiernych fanów, jednak mniejsze osady i wsie letniskowe, dopiero w ostatnich latach zyskały na prestiżu. Waldemar Nocny szczegółowo przedstawia historię ich powstania, tworzenia się infrastruktury wypoczynkowej, tragiczne losy wojenne i niełatwe lata powojenne.
W książce umieszczono setki historycznych i współczesnych zdjęć z życia codziennego kurortów na przestrzeni ostatnich stu pięćdziesięciu lat uwzględniając przy tym historię turystyki i rekreacji nadmorskiej oraz zmieniającą się modę plażową.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
06/08/2015
Godzina:
15:30 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Mariacka 42
Gdańsk, 80-833 Polska
+ Google Map