Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja książki „Gdańsk Kazimierza Macura. Z historii konserwacji i odbudowy zabytków w latach 1936–2000”


NAwigacja Wydarzeń

Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Fundacja Terytoria Książki zapraszają na promocję książki Andrzeja Macura pt. „Gdańsk Kazimierza Macura. Z historii konserwacji i odbudowy zabytków w latach 1936–2000”. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca 2016 o godz. 18.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury. RELACJA z wydarzenia

Panorama Gdańska nie prezentowałaby się tak wspaniale gdyby nie Kazimierz Macur. Jego dziełem są projekty rekonstrukcji Zielonej Bramy, Baszty Łabędź, hełmów: Ratusza Głównego Miasta, kościoła św. Katarzyny, św. Barbary i wielu innych. Trudy pracy Kazimierza Macura oraz jego obszerny dorobek zebrał i opisał – syn Andrzej, także architekt.

Niniejsza publikacja oprócz życiorysu, kalendarium, wykazu oraz omówienia niektórych projektów ojca, zawiera jego wspomnienia o miasteczku Łuczaj, gdzie się urodził i spędził swoje dzieciństwo, o pracach konserwatorskich prowadzonych na zamku w Trokach, o największym swoim dziele – rekonstrukcji hełmu na wieży Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku, także o tym jak bardzo przeżywał pominięcie jego osoby w Akcie Erekcyjnym odbudowy pieca w Dworze Artusa. Zamieściłem również kilka fragmentów korespondencji ojca, z której możemy dowiedzieć się o tym, że był aktywny zawodowo do ostatnich lat swojego życia.

Spotkanie poprowadzi Jacek Kriegseisen. W dyskusji wezmą udział: Czesława Betlejewska, Jacek Friedrich oraz Andrzej Macur. Po rozmowie odbędzie się prezentacja filmu „Zabytki – moja miłość”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
29/06/2016
Godzina:
16:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
Gdańsk, 80 - 851 Polska
+ Google Map