Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Porozmawiajmy o… Gdańskim Teatrze Szekspirowskim


NAwigacja Wydarzeń

Fundacja Pomysłodalnia i Gdański Teatr Szekspirowski zapraszają na debatę: „Kultura na nowe czasy-Porozmawiajmy o… Gdańskim Teatrze Szekspirowskim”.

Cel: przedstawienie w jak najpełniejszej formie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego: misji, celów, planów, struktury i osób, miejsca w społeczności

18.00 – 19.00 Zwiedzanie budynku, liczba osób ograniczona – zgłoszenia na adres: [email protected]
19.30 – debata, bez ograniczeń

GTS – geneza i historia
GTS – instytucja kultury i organizacja (struktura, mechanizm finansowy)
GTS – jako budynek (urbanistyka i funkcjonalność)
GTS – jako teatr (nie tylko teatr impresaryjny, zasady współpracy, )
GTS – realizowana idea (ocena pierwszych miesięcy działalności i plany)

Zaproszeni uczestnicy pierwszego spotkania: prof. Jerzy Limon i członkowie Rady Programowej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (m.in. Władysław Zawistowski), przedstawiciele gdańskiej teatrologii, przedstawiciele instytucji kultury (m.in. teatry, aktorzy) akademicy z ASP, dziennikarze piszący o teatrze, przedstawiciele gdańskich ngosów, aktywiści kulturalni, zainteresowani obywatele.

Kultura na nowe czasy

Kultura na nowe czasy to projekt Fundacji Pomysłodalnia i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego celem jest stworzenie nowego pola dyskursu w przestrzeni publicznej. Podczas otwartych debat z reprezentatywnym udziałem partnerów społecznych poruszane będą problemy ważne dla kultury miasta i metropolii. Uczestnikami spotkań będą akademicy, eksperci, przedstawiciele instytucji kultury, mediów, urzędów, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz indywidualni odbiorcy kultury i obywatele.

Nowy model debaty budować będą również: ogólnodostępne materiały, relacja z wydarzenia i opracowanie. Kultura na nowe czasy to cykl debat w dobrej wierze, opierających się na transparentności, współpracy i przeświadczeniu o istnieniu dobra wspólnego. Każda debata będzie zawierać propozycje i konstruktywne pomysły, których depozytariuszami będą uczestnicy i wszyscy zainteresowani, korzystający z materiałów i opracowań powstałych do i podczas debat. Promocja wydarzeń będzie obejmować także ewaluację, dzięki czemu liczni odbiorcy uzyskają kompletną informację. Depozytariusze będą mieli możliwość stałego korzystania z pokłosia wydarzenia (strona internetowa).

 Informację opracowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
26/05/2015
Godzina:
16:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Gdański Teatr Szekspirowski
Wojciecha Bogusławskiego 1
Gdańsk, 80-818
+ Google Map