Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pierwszy siwy włos – szlagiery Henryka Jabłońskiego| Koncert


NAwigacja Wydarzeń

Duch Henryka „Hubertusa” Jabłońskiego powraca na dzielnicę… w muzyce!

Koncert dla mieszkańców dzielnicy Gdańsk Chełm i jednocześnie podsumowanie 3 warsztatów, podczas których ćwiczyliśmy utwór „Pierwszy siwy włos”. Tego dnia zaprezentujemy Państwu szlagiery Henryka Jabłońskiego w wersji na chór.
To będzie jednocześnie premiera płyty „Pierwszy siwy włos”, na której prócz najsłynniejszego szlagieru, znajdzie się jeszcze 9 kompozycji wokalnych oraz opracowania utworów Hubertusa przez gości specjalnych – Marsiję i Tomka Ziętka z Loco Star czy Maćka Polaka z Pin Park. Na płycie znajdzie się też nieco materiałów archiwalnych z lat 50-80 ubiegłego wieku,a to dzięki uprzejmości Radio Gdańsk S.A..
Trzeba też wspomnieć o gościu specjalnym na płycie – w utworze „Tylko echo” partie solowe zaśpiewała z nami Katarzyna Rogalska, w tym utworze również zagrała również na skrzypcach. Wzruszająco…

Będziecie mogli posłuchać tego wykonania „na żywo”, gdyż w sobotę Katarzyna Rogalska zaszczyci nas swoją obecnością i oczywiście zaśpiewa!

Tego dnia, na finał, zaśpiewamy Wam jeden utwór w powiększonym zespole złożonym z mieszkańców dzielnicy oraz gości specjalnych, którzy podczas warsztatów dzielnie trenowali z nami „Pierwszy siwy włos”.

Zapraszamy Was!

Henryk „Hubertus” Jabłoński (1915−1989) – gdański kompozytor, pedagog, wiolonczelista, dyrygent. Wieloletni pracownik rozgłośni Polskiego Radia, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Komponował muzykę poważną i rozrywkową; największą popularność przyniosły mu utwory „Pierwszy siwy włos”, „Zachodni wiatr” czy „Nie jestem taka zła”. Jego nazwisko nosi jedna z ulic na gdańskim Chełmie.

Projekt dofinansowany przez Miasto Gdańsk
Sponsor płyty: Omida Group
Dyrygent: Jerzy Szarafiński
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Szczegóły

Data:
23/11/2019
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Projekt Hubertus – „Pierwszy siwy włos” i Chór GUMed (The MUG Choir)

Miejsce wydarzenia

Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej Cieszyńskiego 1, Gdańsk