Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Paul Beneke i Sąd Ostateczny| Wykład prof. Beaty Możejko


NAwigacja Wydarzeń

Stowarzyszenie Biskupia Górka zaprasza na wykład prof. Beaty Możejko, uznanej mediewistki, naukowo i zawodowo związanej z Uniwersytetem Gdańskim, autorki ponad 100 prac, w tym kilku monografii, prezeski Towarzystwa Dom Uphagena. Ilość miejsc ograniczona!
Wykład prof. Możejko był jedną z nagród za wpłaty na https://zrzutka.pl/biskupiagorka. Został on wybrany przez Dominikę Ikonnikow, która w porozumieniu z prof. Możejko, wychodząc naprzeciw tym, którzy cenią Biskupią Górkę i wspierają sercem zrzutkę na wykopaliska – zaprasza do uczestnictwa w wykładzie prof. Możejko, traktującym o okolicznościach zdobycia przez gdańskiego kapra Paula Beneke dla Gdańska tryptyku „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Jak wiadomo Paul Beneke to postać również związana z Biskupią Górką.

Wśród pierwszych 15 osób, które na adres: [email protected], zgłoszą chęć uczestniczenia w wykładzie, zostanie rozlosowany 1 egzemplarz książki prof. Beaty Możejko „Burzliwe dzieje wielkiej karaweli Peter von Danzig. Z Sądem Ostatecznym w tle” ( wyd. 2018 ). Zgłoszenie należy nadesłać na wskazany adres do 29 sierpnia, do godz. 16.00.


Wykład odbędzie się w Muzeum Narodowym w Gdańsku 30 sierpnia br. Szczegóły spotkania zostaną przesłane osobom zgłaszającym chęć uczestnictwa. Udział w wykładzie i wstęp do Muzeum Narodowego są bezpłatne.

Szczegóły

Początek:
29/08/2019
Koniec:
30/08/2019
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Stowarzyszenie Biskupia Górka, prof. Beata Możejko

Miejsce wydarzenia

Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Toruńska 1