Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie zdroju na Placu Dominikańskim


NAwigacja Wydarzeń

Już w środę, 7 sierpnia, o godzinie 12.00 na Placu Dominikańskim (obok Hala Targowa Gdańsk) nastąpi oficjalne otwarcie kolejnych zdrojów, które pojawiły się na gdańskim Głównym Mieście. Jeden z zlokalizowany został na murze klasztorny od strony Hali Targowej.

Zdrój (miejskie poidełko wody pitnej) nawiązuje historycznego ujęcia wody, które znajdowało się na ul. Świętojańskiej oraz do zdroju projektowanego na rogu ul. Pańskiej i Świętojańskiej w drugiej połowie XIX wieku, ale nigdy nie realizowanego.
Zdrój został w całości sfinansowany ze środków Bliżej źródeł. Nasz klasztor został zaproszony do współpracy przy projektowaniu zdroju dlatego w jego głównej części będzie znajdowała się łacińska sentencja pochodząca z 12. rozdziału Księgi Izajasza, która w tłumaczeniu na język polski brzmi: „Wy zaś z weselem czerpać będziecie wodę ze zdrojów zbawienia”

Dziękujemy za współpracę z GIWK i projektantami zdroju, mamy nadzieję, że będzie zdrój będzie służył wieku mieszkańcom i odwiedzającym Miasto Gdańsk.

Dominika gdańscy zapraszają.

 

Szczegóły

Data:
07/08/2019
Godzina:
10:00 - 10:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna

Miejsce wydarzenia

Dominikanie Gdańsk ul. Świętojańska 72, Gdańsk