Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach”


NAwigacja Wydarzeń

15 stycznia 2017 r., w godz. 14.00 – 15.00,  w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach”. Tym razem, Robert Hirsch Miejski Konserwator Zabytków w Gdyni podzieli się swym bogatym doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą z osobami, które mają odwagę patrzeć uważniej i dociekliwiej na miejską przestrzeń.

Na wystawie prezentowanych będzie ponad 150 obiektów: detali architektonicznych, elementów wyposażenia, okładzin podłogowych i ściennych, stolarki okiennej i drzwiowej. Większość z nich pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Mini Muzeum. Zanim jednak trafiły do każdej z kolekcji, miały swoją, często bardzo burzliwą, historię. Ocalone z kontenera z gruzem, znalezione na wystawce, zachowane podczas prac remontowych, wreszcie – przyniesione przez pasjonatów, przetrwały i są ciekawym świadectwem swoich czasów.

Wędrówka po wystawie to zarazem spacer po międzywojennej i tuż powojennej Gdyni. Każdy obiekt jest dokładnie zlokalizowany w przestrzeni miasta, podkreślając walor jego autentyczności. Wystawa daje możliwość obejrzenia detali z bliska, zwrócenia uwagi na właściwości materiałów, z których są wykonane: chłód szkła, połysk metali, chropowatość tynków, gładkość matowych gorsecików.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
15/01/2017
Godzina:
13:00 - 14:00
Koszt:
zł7
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1
Gdynia, 81-374 Polska
+ Google Map