Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odwiedź gdańską oczyszczalnię ścieków


NAwigacja Wydarzeń

Już wkrótce będzie można bliżej poznać wszystkie procesy, jakim poddawana jest zużyta woda. 21 maja startuje druga edycja projektu Otwarta Oczyszczalnia. Zwiedzać można o godz. 10.00 i 11.30.

Otwarta Oczyszczalnia to wspólna inicjatywa Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W wybraną sobotę danego miesiąca, w okresie od maja do sierpnia Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód zostanie otwarta dla zwiedzających. Każdy mieszkaniec Gdańska, lub mieszkaniec innego miasta, którego interesuje tematyka oczyszczania ścieków może już dziś zapisać się na specjalnie przygotowaną wizytę. Organizatorzy stworzyli w tym celu dedykowaną stronę internetową. Strona umożliwia nie tylko zapisy na najbliższy termin zwiedzania, ale można na niej znaleźć również cały harmonogram wizyt w 2016 roku oraz wiele ciekawych informacji i materiałów multimedialnych na temat gdańskiej oczyszczalni.

W 2016 roku odbędzie się już druga edycja projektu Otwarta Oczyszczalnia. Ubiegłoroczna edycja zyskała sympatię mieszkańców Gdańska i okolic.

– Zależy nam na tym, aby mieszkańcy mieli możliwość odwiedzania ważnych obiektów przemysłowych Gdańska. Oczyszczalnia Ścieków jest jednym z kluczowych elementów prawidłowego funkcjonowania miasta. Gdański obiekt przeszedł w ostatnich latach szereg modernizacji, dzięki czemu ścieki odprowadzane do Zatoki Gdańskiej charakteryzują się wysokim stopniem czystości, a gdańskie kąpieliska odzyskały swoją funkcję – mówi prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

W Gdańsku, w chwili obecnej, do miejskiej sieci kanalizacyjnej włączonych jest 98,8% nieruchomości. Wszystkie ścieki kierowane są do Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód. Oczyszczalnia została wybudowana w 1976 roku, początkowo jako wyłącznie mechaniczna. W kolejnych latach była kilkukrotnie modernizowana w celu poprawy skuteczności procesu oczyszczania ścieków (m.in. proces został wzbogacony o kolejne stopnie oczyszczania, w tym biologiczny). Na jej terenie znajduje się także nowoczesna instalacja odzysku energii.

Aby zapisać się na wizytę, wystarczy wejść na stronę internetową Otwartej Oczyszczalni i wybrać dogodną dla siebie godzinę wizyty. Dostępne są dwie opcje: godz. 10.00 i 11.30Zwiedzać obiekt mogą osoby powyżej 12. roku życia. Zwiedzanie odbywa się grupach od 10 do 30 osób.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
21/05/2016
Godzina:
08:00 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Gdańska Oczyszczalnia Ścieków
Benzynowa 26
Gdańsk, Pomorskie Polska
+ Google Map