Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O żołnierzach z przedwojennych koszar na Dolnym Mieście – wykład


NAwigacja Wydarzeń

Trwa siódmy sezon wykładów i spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po gdańskich dzielnicach. Podczas otwartych spotkań można usłyszeć niezwykłe historie o Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Oruni, Biskupiej Górce czy Zaspie. Kolejny wykład z cyklu odbędzie się już 20 kwietnia o godz. 17.30 w CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1.

Wiosenną odsłonę wykładów i spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami na Dolnym Mieście rozpocznie spotkanie na temat życia żołnierzy w dawnych koszarach przy ul. Łąkowej, o których opowiedzą Isabella Van Der Maswerk i Aleksander Kretkowski.

Na kolejnym wykładzie uczestnicy dowiedzą się, gdzie na Dolnym Mieście znajdowała się „kolebka” amerykańskiej motoryzacji. Temat ten poruszy 27 kwietnia o godz. 17.30 Marek Ponikowski.

– W programie również spacer, w którym poprosimy wszystkich o ciszę, aby w skupieniu wysłuchać ptasich treli i nauczyć się rozpoznawać je po głosie. Powrócimy także do spaceru z kowalem, rozpoczynając naszą wędrówkę tym razem na Placu Wałowym. Całość spotkań zamknie WYSPA czyli WYkład i SPAcer na jeden i ten sam temat – historii kościoła na Łąkowej – mówi Jacek Górski, Lokalny Przewodnik po Dolnym Mieście oraz Opowiadacz Historii Dolnego Miasta.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
20/04/2017
Godzina:
15:30 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
Gdańsk, 80-767 Polska
+ Google Map