Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Modlitwa międzywyznaniowa na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy


NAwigacja Wydarzeń

1 listopada na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy odbędzie się modlitwa międzywyznaniowa, w której wezmą udział przedstawiciele związków wyznaniowych.

Prezydent Gdańska zaprosił przedstawicieli 11 związków wyznaniowych do wspólnej modlitwy.  Na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy przy ul. 3 Maja w Gdańsku 1 listopada o godz. 12 wspólnie pomodlą się za tych, którzy dawniej żyli i spoczęli na gdańskiej ziemi.

,,- Drodzy Gdańszczanie, Dla każdego z nas Dzień Wszystkich Świętych jest dniem szczególnym. Dniem pełnym zadumy i refleksji podczas którego wspominamy naszych najbliższych, przyjaciół i znajomych – wszystkich tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Wspominamy Ich i modlimy się za Ich dusze. Pragnę zaprosić Państwa, abyśmy spotkali się 1 listopada 2017 r. o godzinie 12:00 na międzywyznaniowej modlitwie, w miejscu wyjątkowym – na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy przy ul. 3 Maja w Gdańsku. Upamiętnia on 27. gdańskich nekropolii, które zostały zlikwidowane po 1945 roku. Do udziału w międzywyznaniowej modlitwie zaprosiłem 11. przedstawicieli różnych związków wyznaniowych z Gdańska. Będziemy wraz z nimi wspólnie modlić się za tych, którzy dawniej żyli i spoczęli na gdańskiej ziemi. Po uroczystości razem przejdziemy pod pomnik Ofiar Tyfusu, znajdujący się na terenie parku Grodzisko u zbiegu ulic Powstańców Warszawskich i Dąbrowskiego, gdzie zapalimy znicze pamięci.- zaprasza Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Szczegóły

Data:
01/11/2017
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miasto Gdańsk

Miejsce wydarzenia

Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy, ul. 3 Maja 19a