Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Magdalena Grzebałkowska – 1945. Wojna i pokój


NAwigacja Wydarzeń

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza  na gdańską premierę książki – „1945. Wojna i pokój”, pióra nagradzanej dziennikarki i reportażystki – Magdaleny Grzebałkowskiej, autorki bestsellerowych: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego” (2011) i „Beksińscy. Portret podwójny” (2014) .

To opowieść o czasach przełomu, końcu wojny i początku nowej epoki, kiedy wojny już nie było, pokój zdawał się jeszcze nieoczywisty, a w ludziach pobrzmiewał dramat wojny i tymczasowość bytu.

– Stereotypowo myśli się o tym roku tak, jak nauczyła nas propaganda. Strzały w powietrze na wiwat 8 maja, Niemcy wychodzą, wszyscy się cieszymy i potem już jedna wielka szczęśliwość. Prawda jest taka, że ja cały czas płaczę przy tym temacie. To zgroza, straszny był rok 1945 – mówiła Magdalena Grzebałkowska na antenie Polskiego Radia.

Co najistotniejsze, na tom składają się historie spisane w oparciu o relacje świadków. Bohaterami są m.in. niemieccy uciekinierzy ocaleni z okrętu „Wilhelm Gustloff”, zatopionego w 1945 roku przez radziecki okręt podwodny, przesiedleńcy, dzieci z żydowskiego sierocińca…

Książka, według CULTURE.PL, znalazła się na liście najbardziej oczekiwanych literackich premier 2015 roku. Wydawcą jest Agora.

Spotkanie poprowadzi Dorota Karaś, dziennikarka.

Podczas spotkania kupić będzie można książkę w promocyjnej cenie: 35 zł

Informację przygotowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
19/05/2015
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności
pl. Solidarności 1
Gdańsk, 80-863 Polska
+ Google Map