Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Juliusz Studnicki – Twórcy i założyciele Szkoły Sopockiej


NAwigacja Wydarzeń

Wystawą dzieł Juliusza Studnickiego (1906-1978) jednego z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku Muzeum  Sopotu powraca do tradycji prezentacji twórczości artystów związanych ze środowiskiem sopockim.

Będzie to już trzecia odsłona z cyklu „Twórcy i założyciele Szkoły Sopockiej”, wcześniej  prezentowano prace Józefy Wnukowej oraz Artura Nachta Samborskiego.

Celem wystawy jest usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy o spuściźnie artystycznej Juliusza Studnickiego, przybliżenie mieszkańcom Sopotu oraz Trójmiasta twórczości artysty, a także wykazanie jego znacznego wkładu i zaangażowania w tworzenie polskiego życia kulturalnego. Będzie to pierwsza od ponad trzydziestu lat ekspozycja w sposób wyczerpujący opisująca zagadnienia związane z życiem i twórczością tego artysty.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć bogatą i różnorodną, ale rozproszoną twórczość Studnickiego (akwarele, gwasze, malarstwo olejne sztalugowe oraz architektoniczne). Prace pochodzić będą ze zbiorów najważniejszych ośrodków muzealnych w kraju oraz nigdy wcześniej nie pokazywanych kolekcji prywatnych.
Wystawa dorobku artysty zostanie pokazana w porządku chronologicznym, począwszy od okresu międzywojennego, a skończywszy na późnych latach 70. XX wieku. Dzięki takiemu założeniu, ekspozycja składająca się z kilku modułów merytorycznych, pozwali prześledzić w sposób uporządkowany przemiany jakie zachodziły w twórczości artysty w różnych etapach jego życia.

Szczegóły

Początek:
25/01/2015 17:00
Koniec:
31/03/2015 15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sopotu
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8
Sopot, 81-724 Polska
+ Google Map