Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdynia w literaturze i filmie – XX-lecie międzywojenne


NAwigacja Wydarzeń

„Gdynia w literaturze i filmie” to nowy cykl wykładów skierowanych do wszystkich miłośników miasta, chcących poznać je od tej – może mniej znanej – strony.

Spotkania, połączone z prezentacją multimedialną, poprowadzi Aleksandra Tarkowska – polonistka z pasji i wykształcenia, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, autorka książek m.in. „Gdynia między wojnami” i „Gdynia. Księga miejsca”.

W sobotę, 14 marca, tematem będą obrazy Gdyni w literaturze i prozie reportażowej XX-lecia międzywojennego – S. Żeromski, W. Orkan, M. Dąbrowska, W. Sieroszewski, K. Makuszyński

Aleksandra Tarkowska – biogram

Polonistka z pasji i wykształcenia, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, kocha życie i uwielbia je smakować. Twórczość jest dla niej azylem, zaczarowaną przestrzenią wolności i sposobem wyrażania siebie. Autorka tomiku „ Dolina młynów” / Łódź 2007/, licznych publikacji w poetyckich antologiach, w tym w znakomitej antologii poezji„Leśniczówka Pranie. Antologia wierszy”./2006/. Laureatka głównej nagrody w kategorii prozy w konkursie literackim „Gniewińskie Pióro” za cykl opowiadań „Młyn nad rzeką”, czerwiec 2006. W 2009 roku napisała „Gdynię między wojnami”, książkę o narodzinach i życiu miasta, będącego cudem i dumą II Rzeczypospolitej. W 2010 roku ukazał się „Gdańsk między wojnami”, a w 2011 roku „Sopot między wojnami” – niezwykłą trylogię z serii „Magiczne czasy magicznych miast” wydał Dom Wydawniczy Księży Młyn z Łodzi.W 2011 roku autorka otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka dla twórców kultury. W grudniu 2014 roku na półki księgarskie trafiła kolejna książka – „Gdynia. Księga miejsca” / Dom Wydawniczy Księży Młyn/. Album ten jest pilotem serii „Księga miejsca”, rodzajem miłej pamiątki z miasta, ukazuje Gdynię piękną, dynamiczną, nowoczesną, a jednocześnie przywiązaną do swojej historii i tradycji. Zaprasza gdynian i turystów na uroczy spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta, przybliżając ich urodę i klimat licznymi fotografiami.

Szczegóły

Data:
14/03/2015
Godzina:
10:00 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Miejska Informacja Turystyczna w Gdyni
10 Lutego 24
Gdynia, 81-364 Polska
+ Google Map